Chrapanie poradnik

Sposoby na chrapanie. Jak sobie radzić z chrapaniem.

Każdy z nas czasem chrapie. Niektórzy chrapią incydentalnie np. podczas choroby, inni chrapią każdej nocy . Jeżeli chrapanie powoduje bezdech senny należy zwrócić się do lekarza.

Przy zwykłym chrapaniu ( bez bezdechu ) pomocne będą następujące wskazówki:

Ćwicz mięśnie języka i gardła. Chrapiesz, gdy mięśnie języka i gardła są zbyt rozluźnione. Wzmocnienie ich pomoże ci w walce z chrapaniem. Istnieje kilka ćwiczeń, które mogą pomóc Ci wzmocnić te partie mięśni . Świetnym i łatwym sposobem na ćwiczenie gardła jest śpiewanie. Możesz śpiewać np. pod prysznicem lub w samochodzie. Twój partner, dzieci,współlokatorzy mogą uważać to za irytujące.  Będzie to na pewno mniej denerwujące dla nich niż chrapanie.

Aby ćwiczyć język, umieść końcówkę języka za górną częścią zębów i przesuwaj ją do przodu i do tyłu przez kilka minut dziennie.

Jedzenie jak wpływa na chrapnie?

 

Przeanalizuj swoją dietę i ogranicz zapalne jedzenie. Produkty mleczne i glutenowe często powodują zapalenie tkanek nosa i gardła, obrzęk ,przekrwienie czy świąd .Nie tylko alergia może powodować taki objawy , czasem to tylko nadwrażliwość, czy spożywanie niektórych produktów w nadmiarze.

Problem z chrapaniem, a inhalacja ?

Dobrym sposobem na udrożnienie dróg oddechowych są inhalacje. Jest to szczególnie przydatne, gdy zatkany nos jest spowodowany przeziębieniem lub alergią. Najpierw napełnij dużą miskę gorącą wodą. Pochyl się wystarczająco nisko, aby para mogła dostać się do dróg oddechowych, ale nie za blisko, aby się nie poparzyć. Załóż ręcznik nad głowę, aby zatrzymać wilgoć. Oddychaj głęboko przez kilka minut . Warto dodać kilka kropli olejku np. lawendowego, eukaliptusowego .Podobne efekty ma także dłuższa ciepła kąpiel lub prysznic.

Chrapanie, a wypoczynek ciała ?

 

Staraj się przeznaczać odpowiednią ilość czasu na sen i wypoczynek . Zmęczenie , wyczerpanie
może rozluźnić mięśnie gardła i języka i powodować chrapanie. Ważne jest, aby każdej nocy spać od 7 do 8godzin. Tabletki nasenne i środki uspokajające mają również taki sam wpływ na mięśnie gardła i języka – rozluźniają je. Więc jeśli masz problemy ze snem, możesz sięgnąć po naturalne środki, zanim sięgniesz po te tabletki .

Poduszka Ortopedyczna PIANO Blue Memory

Właściwa pozycja podczas snu ma znaczenie. Jeśli spanie na boku zamiast na plecach nie powstrzymuje chrapania być może trzeba odpowiednio podeprzeć głowę .Ułatwi to oddychanie i otworzy drogi oddechowe. Idealnym rozwiązaniem jest specjalna poduszka ortopedyczna na chrapanie. Została tak zaprojektowana, aby w pozycji spania na plecach „ otwierać „ drogi oddechowe. Poduszka na chrapanie ma specjalny kształt , pozwalający na takie ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa , aby udrożnić drogi oddechowe. Wyjątkowy profil poduszki na chrapanie wymusza u osoby śpiącej odpowiednią pozycję ułożenia głowy i szyi co pozwala na swobodniejszy przepływ powietrza przez drogi oddechowe.

Jeżeli borykasz się z problemem chrapania , źle śpisz , rano budzisz się zmęczony i niewypoczęty – wypróbuj podane sposoby, przemyśl zakup poduszki ortopedycznej , może nowego , lepszego materaca. Przeanalizuj swoje nawyki snu – co robisz przed położeniem się do łóżka , w jakich warunkach śpisz . Wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość twojego snu.

Poduszka Piano wymusza spanie na boku, co pomoże w walce z chrapaniemObrazowe pokazanie w jaki sposób chrapiemy i dlaczego