Dr Sapporo ekspert zdrowego snu. Wybierz jedną z naszych najlepszych poduszek ortopedycznych do spania - SHELL. Innowacyjny design dla snu!

Akademia Poduszki SHELL – dzień drugi

Poznaj metody na zdrowszy sen i lepsze samopoczucie

Za nami pierwsze ćwiczenie, dzisiaj kolejne. W poprzedniej części pokazaliśmy jak zaprojektowaliśmy poduszkę ortopedyczną SHELL i dlaczego jej kształt jest przemyślaną od początku do końca konstrukcją. Pokazaliśmy krótki trening, tzw. toczenie głowy, który ma na celu rozciągnięcie mięśni szyi oraz zmuszenie kręgów szyjnych do innego ułożenia. Jest to szczególnie ważne gdy nasz tryb pracy jest jednostajny (np. wpatrywanie się w ekran komputera). Dzisiejsze ćwiczenie jest bardzo podobne do wczorajszego ale nie wymaga od nas ułożenia na poduszce.

Problem spłyconej lordozy szyjnej

Schorzenie to jest coraz większym problemem w społeczeństwie. Większość z nas jest nieświadoma jakie może przynieść skutki w przyszłości. Stąd tak ważnym jest aby zareagować jak najwcześniej, gdy problem nie jest jeszcze bardzo głęboki. Prezentowane przez nas proste ćwiczenia skierowane są do każdego, komu zależy na zdrowiu. Problem lordozy szyjnej opisaliśmy w jednym z naszych artykułów, do przeczytania bardzo zachęcamy.

Skutki gdy głowa zostaje zbyt mocno oddalona od linii plecy – pośladki

Naturalne, fizjologiczne ustawienie głowy i kręgosłupa szyjnego jest niezwykle istotnym czynnikiem dla zdrowia. Pozycja fizjologiczna powinna być również odwzorowana podczas snu. Niestety większość poduszek dostępnych na światowych rynkach, w tym również poduszek o charakterze ortopedycznym uniemożliwia zachowanie prawidłowego ułożenia kręgosłupa szyjnego podczas spania w pozycji “na wznak”. Poduszki te są zbyt wysokie, powodując wysuwanie głowy ku przodowi.

Niewłaściwa pozycja kręgosłupa gdy linia plecy-pośladki jest powyżej tej właściwej. Podłożenie pod szyję np. poduszki spowoduje w przyszłości problemy zdrowotne

Pozycja kręgosłupa znacznie powyżej linii łączącej najważniejsze punkty ciała, czyli uchy-kostki. Oznacza to, że zastosowana poduszka jest za wysoko

Innowacyjna i idealnie wyprofilowana poduszka ortopedyczna? Tak, mowa o poduszce ergonomicznej SHELL, która jest obecnie najlepszą poduszką na rynku

DRUGI dzień ćwiczeń z Dr Sapporo i Akademią Poduszki SHELL

Przed snem wykonaj kilka ćwiczeń a Twój kręgosłup podziękuje Ci za to

RETRAKCJA SZYI (COFANIE GŁOWY i SZYI)

Pozycja wyjściowa

Przed lustrem. W postawie stojącej lub siedzącej na krześle z plecami opartymi o oparcie. Głowa w pozycji neutralnej.

Ruch

Głowa wykonuje ruch w kierunku do tyłu w płaszczyźnie równoległej do podłogi. Broda zbliża się do szyi co powoduje powstanie fałdu skórnego tuż pod nią nazywanego potocznie “drugą brodą”. Powrót do pozycji neutralnej głowy. Ruch ten porównuje się do wsuwania i wysuwania szuflady w szafce.

Ilość powtórzeń

WOLNO 30x. BEZBOLEŚNIE

Zestaw ćwiczeń od Dr Sapporo na obniżenie bólu kręgosłupa. Zacznij z nami już dziś!


Życzymy udanych ćwiczeń!

Dr Sapporo

Akademia Poduszki SHELL i Dr Sapporo w walce o zdrowy sen. Poznaj najlepszą poduszkę ortopedyczną do spania