Zestaw ćwiczeń od Dr Sapporo na lepsze samopoczucie. W tym odcinku kontynuujemy ćwiczenia szyi

Zacznij dbać o kręgosłup z Dr Sapporo. Ważne aby zacząć jak najwcześniej. Bóle kręgosłupa mogą być symptomem choroby

Akademia Poduszki SHELL – dzień trzeci

Dbanie o kręgosłup jest naprawdę ważne. Zacznij już dziś

Każdy dzień jest odpowiedni na to aby zacząć dbać o swoje zdrowie. Dzięki prostym ćwiczeniom, które prezentujemy Wam codziennie, macie szansę na zdrowszy sen a tym samym lepsze samopoczucie. W dzisiejszym odcinku prezentujemy ćwiczenie podobne do wczorajszego. Związane z retrakcją szyi, z tymże tym razem ćwiczenie najlepiej wykonać używając poduszki ortopedycznej SHELL Memory. Oczywiście nie jest to wymóg ale wraz z tym modelem, będziecie mieli pewność poprawności wykonania tego ćwiczenia.

Jak dobrać poduszkę do spania a pozycje snu. Spanie na boku, plecach i brzuchu

Musimy zdawać sobie sprawę, że wybór poduszki powinien być uzależniony przede wszystkim od pozycji snu. To w jaki sposób jest ułożone nasze ciało, ma znaczenie w momencie wyboru odpowiedniego kształtu poduszki. Osoby, które przesypiają większą część nocy np. na plecach, powinny wybierać taki kształt, który zapewni im właściwe podparcie kręgosłupa zgodnie z naszymi wcześniejszymi grafikami. Jest to najważniejszy parametr ponieważ wpływa on na to, czy głowa i nasz kręgosłup ułożone są w naturalnym położeniu. Niewłaściwe ułożenie spowoduje problem spłycania się lordozy szyjnej. Warto przypomnieć, że w najbardziej ekstremalnych przypadkach nasza głowa może ważyć ponad 27 kg! Tak ważnym więc jest zachowanie podczas snu odpowiedniego ułożenia części szyjnej kręgosłupa.

Która pozycja snu jest najbardziej popularna?

Badania wskazują, że ta na boku. Nie śpimy na wznak ani na brzuchu tak często jak na boku. Z tymże warto wspomnieć, że nie śpimy na boku w pozycji wyprostowanej a w tzw. embrionalnej. Jeżeli nasza pozycja snu byłaby na boku i wyprostowana, to możliwe, że inne poduszki mogłyby być odpowiednie do spania ale rzeczywistość oraz statystyki pokazują, że znaczna większość osób, które śpią w pozycji na boku, śpią w ułożeniu z podkurczonymi nogami (grafika).

Takie ułożenie powoduje, że łopatka, na której leżymy jest uniesiona i wysunięta poza linię barku, wypychając tradycyjną poduszkę ortopedyczną.

Ułożenie ciała podczas snu. Pozycja spania na boku. Prawda jest taka, że śpiąc w takiej pozycji śpimy z podkurczonymi nogami, w układzie tzw. embrionalnym

Ułożenie naszego ciała podczas snu w pozycji na boku. Pozycja głowy w przedłużeniu kręgosłupa.

TRZECI dzień ćwiczeń z Dr Sapporo i Akademią Poduszki SHELL

Stworzyliśmy dla Ciebie nieskomplikowane ćwiczenia, aby wspomóc Twój kręgosłup

RETRAKCJA SZYI (COFANIE GŁOWY i SZYI)

Pozycja wyjściowa

W leżeniu na plecach. Głowa w pozycji neutralnej wygodnie ułożona na poduszce SHELL.

Ruch

Wolne cofnięcie w kierunku krtani, przytrzymanie tej pozycji przez 3 sekundy. Powrót brody do pozycji wyjściowej.

Ilość powtórzeń

BARDZO WOLNO 15x. BEZBOLEŚNIE

Rysunek przedstawia ćwiczenie cofania głowy i szyi w ułożeniu na poduszce SHELL. Ze względu na kształt, poduszka SHELL idealnie nadaje się do wykonania ruchów w tej technice


Życzymy udanych ćwiczeń!

Dr Sapporo

Akademia Poduszki SHELL i Dr Sapporo w walce o zdrowy sen. Poznaj najlepszą poduszkę ortopedyczną do spania