Dr Sapporo prezentuje zestaw ćwiczeń, wspomagających Twój kręgosłup w zdrowiu

Bóle kręgosłupa, problemy ze snem, fatalna samopoczucie po przebudzeniu? Nie musisz już tego przeżywać! Zacznij proste ćwiczenia przed snem i ciesz się zdrowiem!

Akademia Poduszki SHELL – dzień czwarty

Proste, nieskomplikowane ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Dzisiejsze ćwiczenie jest równie proste jak poprzednie. Nie wymaga ono żadnych specjalnych narzędzi ani wiedzy. Wystarczą…chęci:) Dzięki krótkim powtarzalnym ruchom, zmusimy nasz kręgosłup do rotacji a tym samym poprawimy jego możliwości. Polecane szczególnie osobom, mającym niewiele ruchu w ciągu dnia, np. pracując w statycznej pozycji. Wykonaj serię ćwiczeń razem z nami a od razu poczujesz się lepiej!

Czy powinniśmy ćwiczyć codziennie?

Zdecydowanie tak! Pamiętajmy, że aktywność fizyczna zalecana jest przez całe środowisko medyczne i badania naukowe potwierdzają, że osoby wykonujące ćwiczenia fizyczne są zdrowsze, mniej narażone na wiele chorób, mają lepsze samopoczucie. Obecnie jest wiele opracowań na ten temat, że wymieniając je będziemy się tylko powtarzać. Zachęcamy do lektury, którą bez problemu znajdziecie w sieci.

 

CZWARTY dzień ćwiczeń z Dr Sapporo i Akademią Poduszki SHELL

Wykonywane ćwiczenia wspomogą Twoje zdrowie

MOBILIZACJA KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO DO RUCHU ROTACJI

Pozycja wyjściowa

Podpór klasyczny. Kolana delikatnie rozstawione na szerokość bioder, dłonie oparte o podłoże na wysokości barków.

Ruch

Wolno. Uniesienie wyprostowanej ręki bokiem ciała w górę do sufitu. Głowa podąża za dłonią ćwiczonej ręki. Powrót do pozycji wyjściowej. Zmiana ręki.

Ilość powtórzeń

15x każda ręka wolno. BEZBOLEŚNIE

Prezentowane ćwiczenie nie jest skomplikowane i nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów. Ćwiczenia od dr Sapporo poprawią Twoje zdrowie


Życzymy udanych ćwiczeń!

Dr Sapporo

Akademia Poduszki SHELL i Dr Sapporo w walce o zdrowy sen. Poznaj najlepszą poduszkę ortopedyczną do spania