Jaka poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna jaką wybrać ?

Wiesz już, że potrzebujesz poduszki ortopedycznej – powiedział Ci to lekarz, fizjoterapeuta albo po prostu sam zdecydowałeś. Doskonale! Otwierasz wyszukiwarkę, a tam… setki kształtów, wysokości, materiałów i dziesiątki producentów. Jak odnaleźć się w tym poduszkowym chaosie? Doradzamy, w jaki sposób dobrze wybrać poduszkę ortopedyczną.

Zacznijmy od tego, że nie ma uniwersalnej poduszki ortopedycznej, ponieważ każdy z nas ma inne preferencje i potrzeby. Śpimy przecież w różnych pozycjach i mamy różne schorzenia kręgosłupa.

Dlatego my, jako producent, wprowadziliśmy 11 modeli poduszek ortopedycznych, z których każda ma nieco inne przeznaczenie.

Jeśli chcesz szybkiej porady online – otwórz niebieskie okno Chatu, znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu. Nasz konsultant pomoże Tobie w doborze poduszki ortopedycznej.

W jakiej pozycji śpisz?

Każda pozycja snu wymaga nieco innego kształtu i wypełnienia poduszki.

Do spania na plecach dedykowane są modele poduszek ortopedycznych: Shell, Swing oraz Nuvo.

W pozycji spania na boku wybierz spomiędzy poduszek: Shell, Swing, Jazz, Nuvo oraz Twin Plus.

Śpiąc na brzuchu najlepiej służyć będą modele: Bossanova i Max Plus.

Jeśli często zmieniasz pozycje podczas snu użyj jednej z tych poduszek ortopedycznych: New York, London, Paris.

Czy masz jakieś schorzenia w obrębie kręgosłupa szyjnego?

Jeśli posiadasz dyskopatię w odcinku szyjnym kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe lub inne choroby – Twoja poduszka ortopedyczna powinna doskonale podtrzymywać Twoją głowę podczas snu.

Większość z nas sypia na boku i plecach, dlatego najlepszymi poduszkami ortopedycznymi są nasze modele Shell i Swing. Zostały tak skonstruowane, aby w obu pozycjach utrzymywały głowę i kręgi szyjne w odpowiednim ułożeniu.

Uwaga! Jeśli dodatkowo cierpisz na spłyconą lordozę szyjną (zniesioną lub wypłaszczoną lordozę, zwaną czasem syndromem szyi sms-owej) – najlepszym rozwiązaniem będzie poduszka Shell. Nie powoduje ona przyginania głowy do klatki piersiowej podczas spania na plecach. Więcej o spłyconej lordozie szyjnej znajdziesz tutaj.

Jaka poduszka ortopedyczna będzie odpowiednia dla osoby chrapiącej?

Z uwagi na bardzo wiele Państwa pytań dotyczących problemu chrapania stworzyliśmy specjalny model poduszki ortopedycznej, Piano. Jest to poduszka, która wymusza boczne ustawienie głowy podczas snu, tym samym niwelując chrapanie, do którego najczęściej dochodzi gdy śpimy na wznak.

Czym różni się poduszka Swing od Nuvo – kształt ma przecież taki sam?

Owszem, poduszka Swing i Nuvo kształt mają identyczny, czyli wypełnienie poduszki, jakim jest rdzeń jest dokładnie taki sam w obu modelach. Oznacza to, że funkcjonalność obu tych poduszek jest taka sama. Modele Swing i Nuvo różnią się od siebie rodzajem opakowania (poduszka ortopedyczna Swing pakowana jest w elegancki karton, który doskonale sprawdzi się jako opakowanie na prezent, podczas gdy Nuvo pakowana jest w torbę foliową z klipsem). Dodatkowo, poduszka Swing posiada w zestawie dwie poszewki (jedna jest na poduszce a druga jako dodatek), podczas gdy Nuvo posiada tylko jedną poszewkę.

Podsumowanie wyboru poduszek ortopedycznych

Reasumując – poduszkę ortopedyczną dobierz w zależności od pozycji w jakiej śpisz. Zastosuj specjalny kształt poduszki, jeśli cierpisz na zniesioną lordozę szyjną lub chrapiesz.

Podsumowanie graficzne procesu doboru poduszki ortopedycznej znajdziesz pod tym linkiem.