Poduszki z pamięcią od Dr Sapporo

Pianka Memory Foam (pianka z pamięcią kształtu)

Pianka z pamięcią inaczej zwana pianką termoplastyczną, pianką visco czy pianką kosmiczną jest to pianka, która reaguje na ciepło naszego ciała. Znaczy to, że odkształca się pod wpływem ciepła idealnie dopasowując do krzywizn naszego kręgosłupa. Dzieje się tak, ponieważ większość komórek w strukturze pianki z pamięcią to komórki otwarte, porozrywane.

Podczas ucisku na tego typu piankę powietrze zgromadzone w otwartych komórkach uchodzi, pianka poddaj się, następnie powoli wraca do swojego kształtu (porozrywane komórki napełniają się ponownie powietrzem). Gwarantuje to doskonałe podparcie odcinka szyjnego oraz maksymalny komfort snu.

Pianka Wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna natomiast to pianka, która jest bardziej sprężysta, twarda. Nie jest tak plastyczna jak pianka z pamięcią, bardzo szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzieje się tak, ponieważ większość komórek w strukturze tej pianki jest zamknięta, przy ucisku powietrze się z nich nie wydostaje co skutkuje dużą sprężystością poduszek z tego typu pianki.