W naszej ofercie posiadamy kilka różnych rodzajów siedzisk na wózki inwalidzkie. Wszystkie posiadają wymiary ok 45 cm x 45 cm tak, aby pasowały do większości modeli wózków.

PODPARCIE CYRKULACJA BALANS
Soft
Liberty
Ergo Vent
Ergo Vent Plus

Najprostszym i zarazem najtańszym produktem jest SOFT, czyli pianka poliuretanowa moletowana, z wycięciem w środku. Dostępna w dwóch wysokościach, w wersjach z pokrowcem lub bez. Jest to produkt stosunkowo tani, który zapewnia podstawowe podparcie i cyrkulację powietrza.

Jeśli potrzebne jest mocne podparcie polecamy wybór siedziska LIBERTY. Jest to siedzisko wykonane z dwóch warstw pianek poliuretanowych o specjalnie dobranych parametrach elastyczności aby zapewnić mocne podparcie. Z uwagi na twardość siedziska i mocne przyleganie ciała do produktu zmniejszone są parametry cyrkulacji.

Jednak głównym zadaniem siedzisk na wózki inwalidzkie jest zapewnienie jak najlepszej cyrkulacji powietrza pomiędzy skórą Pacjenta a wózkiem. Naszymi najlepszymi produktami są bezsprzecznie siedziska ERGO VENT, wykonane przy użyciu siatki 3D. Siatka zapewnia niezwykle wysoki poziom wentylacji.

Dodatkowo, w siedzisku ERGO VENT PLUS zastosowaliśmy oprócz siatki 3D specjalną warstwę pneumatyczną, dzięki której wzmacniane są reakcje równoważne i aktywizowane są mięśnie (w przypadku porażeń oczywiście tylko te, które nie zostały odnerwione). Siedzisko ERGO VENT PLUS jest produktem refundowanym przez NFZ (zapytaj o produkt w sklepie medycznym w Twojej okolicy).