2006

Pierwsze logo naszej firmy

Historia naszej firmy sięga

?pierwszej nieprzespanej nocy.

To właśnie pewnego marcowego poranka 2006 roku ból karku i odrętwiała ręka zainspirowały Pana Jacka, założyciela firmy, do stworzenia pierwszej poduszki ortopedycznej.

Nazwa firmy – Dr Sapporo stanowi z kolei zbitek okoliczności, jakie towarzyszyły powstawaniu pierwszych produktów w firmie. Ścisła współpraca z licznymi lekarzami (stąd “dr”) oraz olimpijskie złoto zdobyte w 1972 roku przez Wojciecha Fortunę w Sapporo zainspirowało do utworzenia nazwy DR SAPPORO. Miejscowość Sapporo jest doskonale znana chyba każdemu Polakowi, a japońskie podejście do zdrowego snu i stylu życia idealnie wpisuje się w naszą tematykę produktową.

2013

Od tamtego czasu, nieprzerwanie tworzymy i wdrażamy nowe produkty.

W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę POTRZEBY naszych Klientów oraz Pacjentów. Każdy projekt staramy się realizować zgodnie z zasadą golden circle Simona Sineka. Zaczynamy od odpowiedzi na pytanie DLACZEGO nasz produkt ma wyglądać tak, a nie inaczej? Z czego powinien być wykonany, aby zaspokoił Państwa potrzebę? Gdzie i kiedy będziecie go używać?

Dopiero odpowiedź na szereg pytań pozwala nam rozpocząć projektowanie. Przykładowo, w odpowiedzi na zapytania i sugestie z Państwa strony stworzyliśmy poduszkę wspomagającą leczenie chrapania o nazwie PIANO. Poduszkę tą wdrożyliśmy do produkcji w 2013 roku i dziś, oprócz rodzimego rynku, cieszy się już sławą w wielu krajach Europy. Poduszkę Piano możecie Państwo nabyć w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii oraz Finlandii.

Poduszka PIANO - idealnie wspomaga pozbycie się dolegliwości chrapania

2014

Przełomowy aparat na haluksy - Bunito Duo. Innowacyjne i opatentowane przez nas rozwiązanie pozbycia się haluxa

Dokonaliśmy przełomu w leczeniu i profilaktyce haluksów.

W 2014 roku firma Dr Sapporo zaprojektowała BUNITO DUO – aktywny aparat korygujący haluksy, który posiada jako jedyny na świecie dwie osie obrotu. Dwuosiowość zredukowała kompresję wywieraną na staw śródstopno-paliczkowy, do której dochodziło przy zastosowaniu dotychczas istniejących na rynku aparatów.

Ten wyjątkowy produkt jest chroniony prawem, uzyskał patent na wynalazek.

2015-2017

Poszerzyliśmy asortyment produktów i udoskonaliliśmy biuro projektowe.

We współpracy z fizjoterapeutami stworzyliśmy nowy, absolutnie unikatowy kształt poduszki, która sprawdza się przy spłyconej lordozie szyjnej. Poduszka otrzymała nazwę SHELL i w chwili obecnej jest najlepszą oferowaną przez naszą firmę poduszką do spania na boku i plecach. Poniższe fotografie przedstawiają niektóre etapy prac projektowych, które odbywały się przy tworzeniu poduszki Shell:

Najważniejsze jest zdrowie, komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki temu, że w naszym zespole są lekarze i fizjoterapeuci to udaje się nam opracować najdoskonalszy model poduszki

Etap modelowania już opracowaniu wstępnego kształtu

Model przestrzenny poduszki do spania od Dr Sapporo

Od modelu 3D do formy

Ostatni krok w produkcji poduszek - testy i certyfikacja

Krok 1. Medyczne założenia produktu przelewamy na papier. Rysujemy, rysujemy rysujemy…

Krok 2. Tworzymy ręcznie wyjściowy, pierwotny model poduszki a następnie modelujemy poszczególne krawędzie.

Krok 3. Wykonujemy model przestrzenny, w celu dopracowania poszczególnych krzywizn.

Krok 4. Na podstawie modelu 3D wykonujemy formę, z której będziemy wykonywać rdzeń poduszki.

Krok 5. Wykonujemy niezbędne testy i certyfikacje a następnie wprowadzamy produkt do sprzedaży komercyjnej. W takiej właśnie formie poduszka SHELL trafia do Państwa rąk.

2019

Zmieniamy się dla Was! Prezentujemy nowe logo firmy

Do tej pory zaufało nam ponad pół miliona Polaków. Nieprzerwanie od 15 lat dostarczamy najwyższej jakości wyroby medyczne, które trafiają do ponad 500 sklepów i placówek medycznych w całym kraju oraz do ponad 200 odbiorców zagranicznych.

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji, odpowiemy na każde Państwa pytanie i doradzimy w kwestii doboru produktów.

Nie istnielibyśmy bez Was.

Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami!