W naszej ofercie posiadamy 10 modeli poduszek ortopedycznych. Każda z nich ma nieco inne zastosowanie. Poduszkę ortopedyczną należy dobrać indywidualnie do swoich potrzeb i preferencji, wybrać odpowiedni kształt, rodzaj wypełnienia oraz prawidłowy rozmiar.

Poduszki ortopedyczne Dr Sapporo dobieramy w zależności od pozycji, jaką przybieramy w ciągu nocy. Większość ludzi sypia na boku i plecach, ale są też osoby, które śpią na brzuchu. Mamy też modele poduszek przeznaczone dla osób, które w nocy często zmieniają pozycję.

W jakiej pozycji śpisz?

Różne rodzaje wypełnienia


Nasza firma produkuje poduszki anatomiczne z trzech rodzajów pianek: – pianki SuperSoft, pianki Memory, oraz z granulatu Comfort Memory w formie frytki.
Granulat wykorzystywany jest do wypełnienia poduszek New York, Paris i London.
Pozostałe modele poduszek odlewane są z form.

Pianka SuperSoft

to najnowszy trend na rynku wyrobów poliuretanowych. Jest niezwykle przyjemna w dotyku a zarazem jej struktura pozwala na utrzymanie głowy w określonej pozycji, przez co doskonale podpiera kręgosłup. Jest to najlepsza pianka, jaką mamy w ofercie. Zalecana osobom, które cenią sobie wysoki komfort snu. (mała grafika struktury pianki)

Pianka Memory

inaczej zwana pianką z pamięcią lub pianką visco to produkt znany od kilkudziesięciu lat. Pianka memory została opracowana przez Nasa w celu redukcji przeciążeń wywieranych na astronautów podczas startu. W latach 60-tych została wdrożona do rynku komercyjnego i do dziś z powodzeniem wykorzystywana jest do produkcji foteli samochodowych, materacy czy poduszek. Zaletą pianki z pamięcią jest jej stosunkowo wysoki komfort, wadą – brak dobrej cyrkulacji powietrza oraz relatywnie niski poziom podporu, jaki zapewnia kręgosłupowi. (mała grafika struktury pianki)

Frytki Memory

 to granulat pianki z pamięcią, czyli innymi słowy pocięta pianka visco. Wypełnienie granulatowe świetnie sprawdza się u osób, które często zmieniają pozycję podczas snu i śpią w nietypowych pozycjach (np. „składają” tradycyjne poduszki lub śpią w pozycji przednio-bocznej). Granulat zapewnia niski poziom podparcia i relatywnie wysoki komfort. (mała grafika)